top
title
left Home Contact History Pictures Familia right
spacer

Історія:

history

3-ий старшо-пластунський курінь Пласту, Лісові Чорти, був заснований гуртом Львівських пластунів на Україні в році 1922, та нині святкує своє 75-ліття існування. Історично, курінь Лісові Чорти (як і пластова організація) був побудований на принципі скавтування, але від свого заснування до часу забороненого і таємного Пласту, Лісові Чорти по одиницях були активні в політичних і суспільних організаціях, як і у військові службі. Повставши підчас важкого історичночо періоду, курінь недовго існував на Рідні Землі поки його члени були змушені поступити своїми осібніми воєнними шляхами. Підчас війни Лісові Чорти емігранти розїхалися по усіх кутах світу, де нині існує українська діяспора: до Австралії, Арґентини, Анґлії, Америки, Бразилії, Канади, Франції, Німеччини. Тут Лісові Чорти взялися до громадської і пластової праці, розбудовавши сильний фундамент для дальших поколінь пластунів на землях за Рідним Краєм. Коли на Україну повернулася іскра Пластового вогнища в 1992 році, до куріня Лісові Чорти після довгих років приступило нове кодло старших пластунів зі Львова, Близниця.

В сучасному часі існує сім кодел старших пластунів Лісових Чортів: в Австралії, Америці, Україні, та по одиницях в інших краях. Жодна біографія Лісового Чорта молодого фаміліянта не є подібна. У курені є всілякі фахівці: доктори, економісти, політики, архітекти, малярі, учителі, загублені подорожники, та вічні студенти.

Кожний Лісовий Чорт собою придставляє чогось нового і цікавого, та має сильні особисті переконання, але завжди поважає думки інших. Та оцею збіркою унікальних думок і світоглядів курінь Лісові Чорти росте. Лісові Чорти вірять у свою непохилу відповідальність до пластової організації і виховної праці, і тому виграють керівну ролю в багатьох пластових таборах і вишколах, та при станицях. За минулі часи, Лісові Чорти старші пластуни виказали зацікавлення в мандрівництві і таборуванню, в канойкарстві, і в скелелаженню, та нині організують подібні юнацькі табори у своїх краях. Лісові Чорти є активним куринем в Пласті, але члени куріня не затримуються тільки при постах управ і команд, але охочо підкочують рукави і поступають до якої-небудь праці, бо вірять що тільки при щирому зрозумінні, особливо при зрозумінні новацтва і юнацтва, можна допомогти пластові організації.

   © 1922 - 2015 Лісові Чорти        Адреса Скріби: webmasters@lisovichorty.org